3 maja 2024 w Warszawie

Opublikowano

spot_img

3 maja, w rocznicę urodzin przywódcy Solidarności Walczącej śp. Kornela Morawieckiego, członkowie SSW, i Jego przyjaciele z Warszawy i okolic, spotkali się przy Jego grobie na Powązkach Wojskowych. Złożyliśmy wieńce i wiązanki kwiatów,  wspólnie została odmówiona modlitwa w intencji Zmarłego. Poczet sztandarowy naszego Stowarzyszenia oddał honory, zapalone zostały znicze.

Następnie zebrani przejechali na Mokotów pod mury dawnego Więzienia przy ul. Rakowieckiej 37, gdzie w latach osiemdziesiątych był więziony śp. Kornel. W tej części uroczystości brała udział także Anna Michalczyk, matka Jurka Morawieckiego. Na dziedzińcu pod pamiątkową tablicą, w asyście pocztu sztandarowego SSW, została złożona wiązanka kwiatów i zapalono znicze. Zebrani odmówili modlitwę. Nastąpiła chwila skupienia i zadumy. Po uroczystości, przy pięknej pogodzie, część zebranych przeszła spacerkiem do pobliskiej pizzerii na przekąskę, piwo i pogaduchy o dawnych i obecnych czasach. 

wp

Aktualności

„Polska i Europa w czasie przełomu” – wystąpienie premiera Morawieckiego w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego

Zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego analizujące...

Onet znowu kłamie o Solidarności Walczącej

Na portalu Onet ukazał się kolejny tekst obliczony na dyskredytowanie premiera Morawieckiego. W tekście...

Zmarła Ewa Rozwód (1958-2024)

Odchodzą skromni ludzie Solidarności Walczącej. Dzisiaj, 8 lipca 2024 r. zmarła po długiej i ciężkiej...

Oświadczenie w sprawie usunięcia polskich bohaterów z MIIWŚ

Warszawa, dnia 5 lipca 2024 r. OŚWIADCZENIE Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec usunięcia z wystawy stałej Muzeum...