Strona głównaWydarzeniaWydarzeniaKONCERT - KULTURA SOLIDARNOŚCI

KONCERT – KULTURA SOLIDARNOŚCI

Opublikowano

spot_img

Szanowni Państwo,

Fundacja Przyszłość Pokoleń we współpracy z Narodowym Centrum Kultury realizuje nagranie koncertu którego motywem jest czterdziesta rocznica „Porozumień Sierpniowych”. W ramach koncertu zostaną zaprezentowane utwory nawiązujące do tamtych wydarzeń (m. in. „bardów Solidarności”). Koncertem tym chcemy opowiedzieć historię „polskich dróg do wolności z lat 1945-1989. Koncert zostanie nagrany a następnie nieodpłatnie udostępniony w internecie.

W związku z tym poszukujemy materiałów audiowizualnych (zdjęć, nagrań) które moglibyśmy wykorzystać w stworzonym przez nas nagraniu. Mowa tu przede wszystkim o fragmentach nagrań wystąpień studenckich i robotniczych, historii Solidarności i Solidarności Walczącej, stanu wojennego, codziennego życia w PRL jak również zdjęć z tych wydarzeń. Poniżej przedstawiam okresy (wydarzenia, motywy) do których chcemy nawiązać w koncercie, co do których materiałów możliwych do wykorzystania poszukujemy:

1. Koniec II Wojny Światowej

2. Nawiązania do „Żołnierzy wyklętych”

3. Poznański czerwiec 1956 r.

4. Wydarzenia marca 1968 r.

5. Protesty na wybrzeżu – grudzień 1970 r.

6. Wydarzenia radomskie – czerwiec 1976 r.

7. Sierpień 1980 r.

8. Nawiązanie do „Karnawału Solidarności”

9. I Przegląd Piosenki Prawdziwej

10. Życie codzienne w PRL

11. Stan Wojenny

12. Druga Solidarność

W związku z tym zwracam się z uprzejmym zapytaniem, czy w swoich zbiorach posiadają Państwo materiały które moglibyśmy wykorzystać w koncercie? Jak wygląda kwestia pozwolenia Państwa na wykorzystanie ich przez nas uwzględniając kwestię praw autorskich?

Z poważaniem

Jakub Nyziak

Fundacja Przyszłość Pokoleń

Aktualności

SW na proteście pod Trybunałem Konstytucyjnym

10 stycznia 2024 r. godz 13:00. przed Trybunałem Konstytucyjnym (al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie) odbył się kolejny Protest Wolnych Polaków.

„Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny” z Krzyżem Solidarności Walczącej

Nasi wolontariusze Małgosia Zwiercan z mężem podjęli się sfinalizowania projektu wkomponowania Krzyża Solidarności Walczącej w Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

śp. Zdzisława Ferenc 1948-2024

Dnia 27 stycznia 2024 r. po długiej chorobie w wieku 75 lat zmarła nasz koleżanka śp....

Zmarł Ryszard Kożuch

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 stycznia zmarł nasz kolega śp. Ryszard Kożuch....