Strona głównaWydarzeniaWydarzeniaMedale "Zło dobrem zwyciężaj" dla członków SW

Medale „Zło dobrem zwyciężaj” dla członków SW

Opublikowano

spot_img

W trakcie Walnego Zebrania w dniu 10 mają 2023 r. dowiedzieliśmy się, że dwóm naszym kolegom, Edwardowi Wóltańskiemu i Tadeuszowi Świerczewskiemu, Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki przyznał medale „Zło dobrem zwyciężaj”. W czasie naszego zebrania Edek Wóltański miał okazję opowiedzieć nam o swojej współpracy z Księdzem Jerzym, o której niewielu z nas wiedziało.

Na przedstawionej kopii dyplomu można zapoznać się m.in. z składem Kapituły przyznającej medal. Data i miejsce uroczystości wręczenia medali nie są jeszcze znane.

Pierwsze medale „Zło dobrem zwyciężaj” wręczono w roku 2016 (tutaj znajduje się informacja na ten temat). Wówczas medal ten został przyznany naszym innym kolegom, Mateuszowi Morawieckiemu i Andrzejowi Kołodziejowi. Oprócz wymienionych medale te otrzymało w międzyczasie jeszcze kilku innych naszych kolegów, związanych ze środowiskiem SW. A mianowicie: Kornel Morawiecki, Romuald Lazarowicz, Janina Jadwiga Chmielowska, Piotr Szczepanik, Zbigniew Lazarowicz oraz Piotr Hlebowicz.

Promotorem rekomendującym te wszystkie osoby z naszego środowiska był Sławomir Karpiński, który jest członkiem Kapituły medalu „Zło dobrem zwyciężaj” i prezesem Stowarzyszenia „13 Grudnia”.

Aktualności

SW na proteście pod Trybunałem Konstytucyjnym

10 stycznia 2024 r. godz 13:00. przed Trybunałem Konstytucyjnym (al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie) odbył się kolejny Protest Wolnych Polaków.

„Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny” z Krzyżem Solidarności Walczącej

Nasi wolontariusze Małgosia Zwiercan z mężem podjęli się sfinalizowania projektu wkomponowania Krzyża Solidarności Walczącej w Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

śp. Zdzisława Ferenc 1948-2024

Dnia 27 stycznia 2024 r. po długiej chorobie w wieku 75 lat zmarła nasz koleżanka śp....

Zmarł Ryszard Kożuch

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 stycznia zmarł nasz kolega śp. Ryszard Kożuch....