Strona głównaWyboryNasi kandydaci do Sejmu RP – prezentujemy wspaniałą siódemkę

Nasi kandydaci do Sejmu RP – prezentujemy wspaniałą siódemkę

Opublikowano

spot_img

Zbliżają się wybory. Wielu z nas ma pełną świadomość, że wybory te mogą przesądzić na długie lata, czy Polska nadal będzie w fazie przejściowej pomiędzy komuną i demokracją: jako ułomne państwo postkomunistyczne, gdzie tak wielką rolę odgrywają ciagle byli komuniści, ich dzieci i wychowankowie, gdzie tak rozpleniona jest ciągle mentalność komunistyczna, a w przestrzeni publicznej bezkarnie szerzy się kłamstwo – niemal jak za czasów komuny – czy też Polska wejdzie już nieodwracalnie na drogę do pełnej suwerenności i demokracji. Nikomu, kto rozumie powagę sytuacji nie może to być obojętne.

W obecnych wyborach z realnymi szansami na sukces startuje czterech kandydatów z naszego środowiska. Wszyscy znaleźli się na listach Prawa i Sprawiedliwości.

W okręgu wrocławskim, gdzie nasze stowarzyszenie ma najwięcej członków, na miejscu nr 6 listy PiS kandydować będzie Roman Kowalczyk – członek Stowarzyszenia SW, obecny dolnośląski kurator oświaty, promotor i organizator koncertów patriotycznych, w przeszłości działacz podziemnego NZS UWr. W okręgu wałbrzyskim na pozycji 4 listy PiS jest kolejny członek naszego stowarzyszenia, Ireneusz Zyska, obecny wiceminister klimatu i środowiska, w przeszłości działacz środowisk młodzieżowych współpracujących z Solidarnością Walczącą, i jeden z najbliższych współpracowników Kornela Morawieckiego w Sejmie. W okręgu gdyńsko-słupskim na 5 miejscu wystartuje Andrzej Kołodziej, wszystkim nam dobrze znany, jeden z byłych przywódców Solidarność Walczącej. Wreszcie ściśle z związany z naszym środowiskiem, premier RP, Mateusz Morawiecki startuje w okręgu katowickim z pozycji nr 1.

Jeśli więc ktoś zamierzał głosować na PiS, i mieszka w okręgu, gdzie mamy naszego kandydata, gorąco zachęcamy nie tylko do oddanie głosu właśnie na niego, ale również zachęcenie jak największej liczby znajomych do oddania głosu na naszego kandydata i zachęcenia swoich znajomych do zrobienia tego samego. To jest minimum tego, co możemy zrobić. Nie tylko wzięcie udziału w wyborach i oddanie głosu, ale zwielokrotnienie go przez rozesłanie wici i przyczynienie się do zdobycia jak największej ilości głosów przez naszych kandydatów. Taki mechanizm rozsyłania wiadomości z prośbą o dalsze jej rozsyłanie (zwany popularnie łańcuszkiem św. Antoniego), jeśli zadziała, może wygenerować bardzo dużą liczbę głosów. Ważne jest, żeby odpowiednio zachęcić znajomych do podjęcia podobnych działań, wskazując, że są to pewni kandydaci, sprawdzeni, którzy udowodnili swoją dotychczasową postawą, że dobro Polski jest dla nich najwyższym nakazem.

Poniżej powtarzamy listę naszych kandydatów wraz z linkami do ich biogramów:

  • Roman Kowalczyk, nr 6 na liście PiS, w okręgu wrocławskim nr 3 (biogram)
  • Ireneusz Zyska, nr 4 na liście PiS, w okręgu wałbrzyskim nr 2 (biogram)
  • Andrzej Kołodziej, nr 5 na liście PiS, w okręgu gdyńsko-słupskim nr 26 (biogram)
  • Mateusz Morawiecki, nr 1 na liście PiS, w okręgu katowickim nr 31 (biogram)


Oprócz czwórki kandydatów wskazanych powyżej, na listach Prawa i Sprawiedliwości są jeszcze trzy dalsze osoby związane z naszym środowiskiem.

W okręgu warmińsko-mazurskim nr 35, z pierwszego miejsca kandyduje Janusz Cieszyński, obecny minister cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jest to syn naszego członka Przemysława Cieszyńskiego, byłego działacza SW, i oczywiście mocno sympatyzuje z naszym środowiskiem.

W okręgu nr 41 (Szczecin-Świnoujście) na 15 miejscu na liście PiS znalazł się członek naszego stowarzyszenia Sylwester Chruszcz. Związany z SW, działacz w środowiskach narodowych, w przeszłości był już posłem, najpierw w Parlamencie Europejskim, a później w sejmie, gdzie był członkiem koła Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.

Na wrocławskiej liście PiS, na 20 miejscu znajduje się ponadto Robert Pieńkowski, b. działacz podziemnego NZS, nauczyciel, obecnie członek Rady Miejskiej we Wrocławiu i członek Stowarzyszenia SW. (W rezultacie na liście tej mamy dwóch członków naszego stowarzyszenia).

  • Janusz Cieszyński, nr 1 na liście PiS, w okręgu warmińsko-mazurskim nr 35 (biogram)
  • Sylwester Chruszcz, nr 15 na liście PiS, w okręgu Szczecin-Świnoujście nr 41 (biogram)
  • Robert Pieńkowski, nr 20 na liście PiS, w okręgu wrocławskim nr 3 (biogram)

Członków naszego Stowarzyszenia, głosujących we wskazanych okręgach gorąco zachęcamy do rozważenie oddania swojego głosu na naszych kandydatów.

Aktualności

Jak powstało Stowarzyszenie Solidarność Walcząca?

Ponieważ zaczynają pojawiać się już mity na temat powstania naszego stowarzyszenia, na dzień przed...

Majówka z Bobolą – relacja

W dniu 21 maja we wtorek grupa członków Stowarzyszenia "CONTRA" i SSW wyruszyła z...

Nasz kandydat Michał Dworczyk zdobył mandant europosła

Nasze Stowarzyszenie, reprezentowane w sposób szczególny przez Edka Wóltańskiego, wzięło czynny udział we wsparciu...