Strona głównaWydarzeniaWydarzeniaOstatnie pożegnanie śp. Kazimierza Gierczaka

Ostatnie pożegnanie śp. Kazimierza Gierczaka

Opublikowano

spot_img

Otrzymaliśmy list od Róży i Janka Nebesio, który pokazuje, jak wiele znaczy obecność naszego sztandaru na takich uroczystościach. Tu we Wrocławiu może nie zawsze doceniamy tę wagę. Edkowi dziękujemy, że mimo innych obowiązków, wybrał się w długą 7-godzinna podróż, żeby uhonorować Zmarłego.

W dniu 28 czerwca br. na Cmentarzu Centralnym w Sanoku o godz. 12.00 odbył się pogrzeb naszego wspaniałego przyjaciela i działacza Solidarności Walczącej Kazimierza Gierczaka, współzałożyciela sanockiej SW w 1986r. W ceremonii pogrzebowej udział wziął Edward Wóltański, który przyjechał ze sztandarem Solidarności Walczącej aż z Wrocławia, co pięknie i z powagą uhonorowało uroczystość pożegnalną naszego Przyjaciela. Oprócz niego obecni byli także działacze SW z Rzeszowa oraz Krosna. W poczcie sztandarowym szli: Edward Wóltański, Jan Nebesio i Dariusz Tajchman. Rodzina zmarłego bardzo bardzo serdecznie podziękowała za przybycie Sztandaru SW. Trumna z ciałem Kazimierza została złożona w grobowcu obok zmarłej w jego imieniny 4 marca br. małżonki Ewy Gierczak, która zawsze go bardzo odważnie i cierpliwie wspierała w wszelkiej działalności opozycyjnej przez te długie, wytrwałe lata.

Pozdrawiamy bardzo serdecznie  Róża i Janek 

Aktualności

„Polska i Europa w czasie przełomu” – wystąpienie premiera Morawieckiego w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego

Zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego analizujące...

Onet znowu kłamie o Solidarności Walczącej

Na portalu Onet ukazał się kolejny tekst obliczony na dyskredytowanie premiera Morawieckiego. W tekście...

Zmarła Ewa Rozwód (1958-2024)

Odchodzą skromni ludzie Solidarności Walczącej. Dzisiaj, 8 lipca 2024 r. zmarła po długiej i ciężkiej...

Oświadczenie w sprawie usunięcia polskich bohaterów z MIIWŚ

Warszawa, dnia 5 lipca 2024 r. OŚWIADCZENIE Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec usunięcia z wystawy stałej Muzeum...