Strona głównaWydarzeniaWydarzeniaProf. Mikołaj Iwanow uhonorowany Złotym Medalem "Wspólnoty Polskiej"

Prof. Mikołaj Iwanow uhonorowany Złotym Medalem „Wspólnoty Polskiej”

Opublikowano

spot_img

Rady Naczelna Stowarzyszenia „Wspólnota Polskia” przyznała swój Złoty Medal członkowi naszego stowarzyszenia, prof. Mikołajowi Iwanowowi za długoletnią opiekę i poparcie dla Polaków w byłym Związku Sowieckim. Przyznanie tego wyróżnienia naszemu koledze miało miejsce 27 października 2023 r. podczas uroczystości w budynku „Starej Biblioteki” Uniwersytetu Wrocławskiego. Wręczenia medalu dokonał przewodniczący Wspólnoty Polskiej Dariusz Bronisławski.

Prof. Iwanow był założycielem Wrocławskiego oddziału Wspólnoty Polskiej i jego wiceprzewodniczącym przez 3 kadencje. W laudacji doceniono liczne publikacje prof. Mikołaja Iwanowa na temat losów Polaków w byłym Związku Sowieckim (5 książek, w tym: „Pierwszy naród ukarany”, „Operacja polska”, „Zginęli, bo byli Polakami” ), jak również fakt nadania mu tytułu „Honorowego Członka Związku Polaków na Białorusi” za aktywną pomoc Polakom na Białorusi. Przypomnijmy, że Związek Polaków na Białorusi zwalczany jest przez reżim Łukaszenki, a część jego działaczy, jak Andrzej Poczobut, znajduje się obecnie za kratami.

Aktualności

SW na demonstracji przeciwko „Zielonemu Ładowi”

Nasi przedstawiciele z Warszawy, Wrocławia i Gdyni byli też na proteście "Solidarności" przeciwko "Zielonemu...

Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Niezłomnych we Wrocławiu

Pomnik Żołnierzy Niezłomny we Wrocławiu odsłonięto wieczorem 8 maja w rocznicę zakończenia II wojny...

9 czerwca na wybory do PE wywieśmy polskie flagi!

Jesteśmy w Europie, ale obowiązki mamy polskie! Chcemy Europy suwerennych i równoprawnych państw, a...

Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Niezłomnych 8 maja

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na uroczystość odsłonięcia pomnika Żołnierzy Niezłomnych, która odbędzie się 8 maja...