7 maja o godzinie 18.30 w kościele oo. Francszkanów przy ul. Sudeckiej odbyła się Msza Święta w intencji zmarłych i żyjących członków Solidarności Walczącej oraz w szczególności w intencji parafianki odznaczonej przez Prezydenta RP Orłem Białym Hanny Łukowskiej-Karniej z podziękowaniem za Jej bogate w szlachetne uczynki życie i z prośbą do Boga, aby to życie było jak najdłuższe.
W mszy uczestniczyło około 100 osób, w tym większość to członkowie SW oraz przyjaciele Hani. Obecny był nasz sztandar, w którym stanęli tym razem Mietek Perlak, Edek Wóltański oraz Zbyszek Bieniek.
Odprawiający mszę ojciec Piotr wygłosił wspaniałe kazanie, nie szczędząc też wielu ciepłych słów pod adresem członków Solidarności Walczącej, a zwłaszcza Hani Łukowskiej-Karniej.
Pod koniec mszy ojciec Piotr poprosił wszystkich obecnych, aby udali się przed kościół, aby tam oddać jeszcze należne hołdy naszej Damie Orderu Orła Białego. Odśpiewaliśmy Hymn, wysłuchaliśmy relacji Hani z uroczystości wręczania Orderu, ojciec Piotr odczytał Jej życiorys; wszyscy mieliśmy okazję osobiście pogratulować zaszczytnego wyróżnienia i zrobić sobie fotografię z odznaczoną.
Msza Święta oraz spotkanie pod kościołem były bardzo udane, należało by sobie życzyć, abyśmy mieli więcej takich wspaniałych okazji do świętowania.
Helena Lazarowicz


