Wydział Wschodni SW

Opublikowano

spot_img

  Wydział Wschodni to jeden z najbardziej spektakularnych, choć jednocześnie najmniej znany sektor działalności „Solidarności Walczącej”. Jest to fascynująca historia współczesnego wydania walki „Za naszą i waszą wolność”.

    Począwszy od roku 1988 działacze SW, wspomagając ruchy niepodległościowe narodów rządzonych przez ZSRR, wywierali istotny wpływ na kształt Europy Środkowej i przyspieszali upadek sowieckiego imperium.

    Stopniowo rozbudowując tę część naszego portalu, wypełniać będziemy tę „białą plamę” naszej historii najnowszej. Nie da się już pisać rzetelnej historii naszej części Europy pomijając rolę „Solidarności Walczącej”.

Wydział Wschodni Solidarności Walczącej

Współpraca Wydziału Wschodniego SW z Niną Karsov (Londyn)

Styczniowe świadectwo pamiętnego 1991 roku

Osoby, które mają zdjęcia lub dokumenty związane z działalnością Centrum Koordynacyjnego “Warszawa ’90”, prosimy o kontakt.

Aktualności

SW na proteście pod Trybunałem Konstytucyjnym

10 stycznia 2024 r. godz 13:00. przed Trybunałem Konstytucyjnym (al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie) odbył się kolejny Protest Wolnych Polaków.

„Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny” z Krzyżem Solidarności Walczącej

Nasi wolontariusze Małgosia Zwiercan z mężem podjęli się sfinalizowania projektu wkomponowania Krzyża Solidarności Walczącej w Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

śp. Zdzisława Ferenc 1948-2024

Dnia 27 stycznia 2024 r. po długiej chorobie w wieku 75 lat zmarła nasz koleżanka śp....

Zmarł Ryszard Kożuch

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 stycznia zmarł nasz kolega śp. Ryszard Kożuch....