Strona głównaNajnowszeWYSTAWA "SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA" I DROGA ŻYCIOWA KORNELA MORAWIECKIEGO

WYSTAWA „SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA” I DROGA ŻYCIOWA KORNELA MORAWIECKIEGO

Opublikowano

spot_img

   W pierwszą rocznicę śmierci Marszałka Seniora Sejmu RP, Przewodniczącego SW Kornela Morawieckiego otwarta została w świetlicy Muzeum na Rakowieckiej, w dawnym areszcie, w którym po aresztowaniu przetrzymywany był śp. Kornel Morawiecki prezentacja multimedialna przygotowana przez Jacka Jaśkiewicza oraz wystawa przygotowana przez IDS. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Solidarność Walcząca we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Solidarności i Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PPRL.

    Przy tej okazji przygotowaliśmy również kompilację wystaw zewnętrznych, które zostały ustawione na dziedzińcu Aresztu o działalności Solidarności Walczącej. Prezentacja składa się z istniejącej wcześniej wystawy o SW z Wrocławia, nowszej prezentującej Oddział SW Poznań oraz kolejnej Trójmiasto. Istotnym elementem ekspozycji są uzupełniające całość prezentacje Oddziałów SW w Szczecinie, Rzeszowie, Krakowie oraz Warszawie. Całość ekspozycji to prawie 120 plansz do których dołożyliśmy jeszcze pokazywaną wcześniej w Berlinie wystawę Jacka Jaśkiewicza „Zanim runął berliński mur”.

    Wystawa zewnętrzna ma charakter stały – będzie pokazywana w Muzeum do czasu gdy przygotujemy stałą ekspozycję w jednym z Pawilonów Muzeum. Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 i w tym czasie można bezpłatnie oglądać zbiory oraz prezentację multimedialną.

Adresul. Rakowiecka 37, Warszawa (wejście przez bramę więzienną – jeśli zamknięta trzeba dzwonić).

Żeby zachęcić do odwiedzenia wystawy „na żywo” umieszczamy link do zdjęć z wystawy TUTAJ.

Aktualności

SW na proteście pod Trybunałem Konstytucyjnym

10 stycznia 2024 r. godz 13:00. przed Trybunałem Konstytucyjnym (al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie) odbył się kolejny Protest Wolnych Polaków.

„Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny” z Krzyżem Solidarności Walczącej

Nasi wolontariusze Małgosia Zwiercan z mężem podjęli się sfinalizowania projektu wkomponowania Krzyża Solidarności Walczącej w Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

śp. Zdzisława Ferenc 1948-2024

Dnia 27 stycznia 2024 r. po długiej chorobie w wieku 75 lat zmarła nasz koleżanka śp....

Zmarł Ryszard Kożuch

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 stycznia zmarł nasz kolega śp. Ryszard Kożuch....