Strona głównaNajnowszeLista grobów SW

Lista grobów SW

Opublikowano

spot_img

Lista – raport sporządzony przez Tadeusza Piątka

Proszę Wszystkich o pomoc w odszukaniu grobów Naszych Kolegów, o pomoc w kontakcie z ich rodzinami, przyjaciółmi, z ludźmi którzy cokolwiek wiedzą o Zmarłym. Wiedza o poszczególnych nazwiskach jest różna, będę to pokazywał w poniższym zestawieniu.  Do czego jest to nam potrzebne – generalnie jako drogowskazy do Ich miejsc Wiecznego Zakwaterowania, które powinniśmy zawrzeć w biuletynie o Tych ludziach: jak do tych miejsc dotrzeć; wspominki, opowiadania – proszę też o zdjęcia.  Musimy dotrzeć do Wszystkich Mogił naszych Przyjaciół, zamontować Wizytówkę Naszej Pamięci o Nich – Znaczek Nagrobny Solidarności Walczącej.

Oraz postawić Znicz Solidarności Walczącej,  

     Marzy mi się, że mój wnuk – Twój wnuk – Ich wnuk, kiedy zauważą taki Znaczek na nagrobku zatrzymają się – może zdarzyć się wtedy modlitwa a może nawet piękna refleksja o istocie przyjaźni, pamięci i solidarności – więc zjedźcie czasem z drogi głównej i wpadnijcie do Nich, możecie wyjść stamtąd inni; piękniejsi.

     Lista – Raport zawiera 246 nazwisk, (stan na 1 lipca 2023r.). Jeżeli ktoś zauważy jej niepełność proszę o uzupełnienie (kontakt ze mną lub z redakcją).

     Zamontowaliśmy 134 znaczki, na liście są oznaczone *; oznacza to również, że lokalizacja grobu jest znana – Kiedy przy nazwisku jest zwrot (czeka) to znaczy, że znamy pełną lokalizację, ale czekamy na kontakt z rodziną lub kimś, kto zna rodzinę zmarłego. Może przy lokalizacji pojawić się oznaczenie # co oznacza, że montaż jest kwestią najbliższego czasu.

Tadeusz Piątek

Aktualności

SW na demonstracji przeciwko „Zielonemu Ładowi”

Nasi przedstawiciele z Warszawy, Wrocławia i Gdyni byli też na proteście "Solidarności" przeciwko "Zielonemu...

Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Niezłomnych we Wrocławiu

Pomnik Żołnierzy Niezłomny we Wrocławiu odsłonięto wieczorem 8 maja w rocznicę zakończenia II wojny...

9 czerwca na wybory do PE wywieśmy polskie flagi!

Jesteśmy w Europie, ale obowiązki mamy polskie! Chcemy Europy suwerennych i równoprawnych państw, a...

Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Niezłomnych 8 maja

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na uroczystość odsłonięcia pomnika Żołnierzy Niezłomnych, która odbędzie się 8 maja...