Strona głównaWydarzeniaWydarzeniaSolidarność Walcząca w RPA

Solidarność Walcząca w RPA

Opublikowano

spot_img

Jak co roku przy katedrze Chrystusa Króla w Witbanku (RPA) zorganizowana została Międzynarodowa Kuchnia Smaków. W tym roku impreza odbła sie wczesniej niz zwykle, bo 26 listopada. Różne narodowe potrawy prezentowane były przez parafian z różnych krajów i kultur – Jamajka, Chiny, Niemcy, Kenia, Indie, Portugalia, Swaziland. Nie zabrakło i nas z Polski – pisze Ryszard Serwa, członek Stowarzyszenia SW, zamieszkały dzisiaj w RPA.

Tym razem ta coroczna impreza odbyła się wcześniej, 26 listopada w niedzielę, jako hm, lunch, od południa; przeważnie bywało to w połowie grudnia, w soboty wieczorem. Wtedy na moim stole stała butelka 0.7l Wyborowej, i byłem  najbardziej popularnym stoiskiem 🤣

W tym roku, ze względu na porę dnia alkoholu nie podawałem. Był bigos z chlebem własnej, polskiej produkcji oraz dwa serniki zrobione przez polskie gospodynie …serniki poszły błyskawicznie! Impreza organizowana jest przez parafian katedry Chrystusa Króla w auli przykościelnej szkoły, by zbierać fundusze na cele tejże katedry.

Richard Serwa

Aktualności

Jak powstało Stowarzyszenie Solidarność Walcząca?

Ponieważ zaczynają pojawiać się już mity na temat powstania naszego stowarzyszenia, na dzień przed...

Majówka z Bobolą – relacja

W dniu 21 maja we wtorek grupa członków Stowarzyszenia "CONTRA" i SSW wyruszyła z...

Nasz kandydat Michał Dworczyk zdobył mandant europosła

Nasze Stowarzyszenie, reprezentowane w sposób szczególny przez Edka Wóltańskiego, wzięło czynny udział we wsparciu...