Strona głównaAutorWojciech PodgórzakSpotkanie z Andrzejem Kołodziejem w MŻWiWP

Spotkanie z Andrzejem Kołodziejem w MŻWiWP

Opublikowano

spot_img

Spotkanie z Andrzejem Kołodziejem w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

(8.01.2014r. oraz aktualizacja 13.01.2024r.)

W piątek 12 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 zapraszamy na „Widzenie na Rakowieckiej”. Z Andrzejem Kołodziejem, członkiem Komitetu Wykonawczego Solidarności Walczącej i więźniem Rakowieckiej będzie rozmawiał Tadeusz Płużański.

Jak to się stało, że Andrzej Kołodziej już pierwszego dnia pracy 15 sierpnia 1980 r. zorganizował strajk w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni? Był sygnatariuszem Porozumień Sierpniowych, jak zapamiętał atmosferę tamtych dni? Współtworzył Solidarność Walczącą – czy dlatego, że Solidarność nie spełniała jego oczekiwań? Jak wspomina więzienie na Rakowieckiej? – o tym będzie rozmawiał w „Widzeniu na Rakowieckiej”.

Zapraszamy. Wstęp wolny

#AndrzejKołodziej #SolidarnośćWalcząca #Rakowiecka37 #MuzeumŻołnierzyWyklętych

Aktualizacja 13.01.2024r.

Andrzej Kołodziej przez ok. 2 godziny (czas, niestety, był ograniczony) bardzo ciekawie opowiadał o swoim udziale w Wolnych Związkach Zawodowych, w strajkach 1980 roku, początkach NSZZ Solidarność, o działaniach SB  i ich współpracowników (m.in. TW Bolek) w celu rozbicia wolnego ruchu związkowego, o swoim udziale w Solidarności Walczącej i wielu jeszcze innych sprawach, które były jego udziałem w latach 80-tych i późniejszych. Wśród gości był także inny uczestnik WZZ Wybrzeża p. Krzysztof Wyszkowski.

Aktualności

SW na proteście pod Trybunałem Konstytucyjnym

10 stycznia 2024 r. godz 13:00. przed Trybunałem Konstytucyjnym (al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie) odbył się kolejny Protest Wolnych Polaków.

„Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny” z Krzyżem Solidarności Walczącej

Nasi wolontariusze Małgosia Zwiercan z mężem podjęli się sfinalizowania projektu wkomponowania Krzyża Solidarności Walczącej w Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

śp. Zdzisława Ferenc 1948-2024

Dnia 27 stycznia 2024 r. po długiej chorobie w wieku 75 lat zmarła nasz koleżanka śp....

Zmarł Ryszard Kożuch

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 stycznia zmarł nasz kolega śp. Ryszard Kożuch....